среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 114
home Регион

ТЛОТО ВО ГРЦИЈА НЕ СЕ СМИРУВА: Регистрирани нови силни земјотреси

ТЛОТО ВО ГРЦИЈА НЕ СЕ СМИРУВА: Регистрирани нови силни земјотреси

Два нови земјотреси се регистрирани во Грција, по силниот од 6,2 степени според Рихтеровата скала кој беше почувствуван во Македонија и регионот.

Според податоците од ЕМСЦ, регистрирани се уште два потреси со јачина од 4,9 и 4 степени по Рихтер во истото подрачје, кај Лариса.

Засега нема информациите за евентурлани материјални штети или повредени лица.

Коронавирус