сабота, 28. март 2020. Вести денес: 21
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ- вечерва повеќе нови силни потреси во Загреб

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ- вечерва повеќе нови силни потреси во Загреб

Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствува уште еден потрес.

Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер.

Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 часа.