сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 38
home Регион

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ – нов земјотрес на границата меѓу Албанија и Црна Гора

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ – нов земјотрес на границата меѓу Албанија и Црна Гора

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван денеска во 14,27 часот во Црна Гора, пренесува Вијести.

Епицентарот бил на границата меѓу Црна Гора и Албанија на албанска страна над Скадарското Езеро.

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала беше силно почувствуван утрово во Црна Гора. Епицентарот на земјотресот бил и во Албанија, во близина на границата со Црна Гора, 11 километри источно од Подхум.

Коронавирус