петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 203
home Регион

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нов силен земјотрес ја потресе Хрватска!

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нов силен земјотрес ја потресе Хрватска!

Нов силен земјотрес е почуствуван во Хрватска.

Првичните информации се дека тој бил со магнитуда од 5,5 степени по Рихтеровата скала.

Потресот е регистриран на 45 километри југоисточно од Загреб.

Коронавирус