четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 62
home Регион

Тлото не мирува, земјотреси во соседните земји

Тлото не мирува, земјотреси во соседните земји

Утрово се случија земјотреси кај нашите соседи Србија, Грција и Албанија.

На 72 км од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер.

Додека во Србија, на девет км од Чачак имало земјотрес со јачина од 2,8 степени по Рихтер.

Ниту во Грција не мируваше тлото, па на Крит имало земјотрес со јачина од 3,1 степен.

Коронавирус