недела, 20. септември 2020. Вести денес: 17
home Регион

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Почина Рајко Дујмиќ (65) , фронтменот на некогашната многу позната група „Нови фосили“, објавуваат хрватските медиуми.

Како што пишуваат порталите во Хрватска, тој ја загубил битката за живот по тешката сообраќајна несреќа која се случи минатата недела.

По несреќата, тој имал тешки повреди на главата и бил во кома, приклучен на апарати.

Коронавирус