четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Регион

Таткото на српскиот министер за внатрешни работи ја загуби битката со коронавирусот

Таткото на српскиот министер за внатрешни работи ја загуби битката со коронавирусот

Во Белград како последица на коронавирусот почина таткото на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, Бранко Стефановиќ.

Како што пренесуваат белградските медиуми, таткото на министерот ја изгуби битката коронавирусот во белградската болница „Драгиша Мишовиќ“.

Тој бил хоспитализиран веќе неколку дека и се наоѓал во исклучително тешка состојба.

Коронавирус