недела, 2. април 2023. Вести денес: 17
home Регион

Татко си го убил бебето

Татко си го убил бебето

Полицијата во Белград уапсила 22-годишник поради сомнеж дека извршил кривично дело тешко убиство.

Според првичните информации, тој бил уапсен откако во болница починало неговото петмесечно бебе.

Обдукцијата покажала дека бебето имало скршени ребра, модринки по главата и рацете.

Осомничениот на сослушувањето го признал убиството.