вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Регион

Тага до небо во регионот: Девојчето лежело на бетонот, а во рацете ја држела омилената кукла

Тага до небо во регионот: Девојчето лежело на бетонот, а во рацете ја држела омилената кукла

36- годишната Данијела и нејзината 3- годишна ќерка денес настрадале во српската населба Бежинска Коса.

Според неофицијални информации, мајката најпрв и ги пресекла вените на ќерка си па потоа ја фрлила од прозор, потоа го запалила станот и скокнала по неа.

Очевидци велат дека таа најпотресен момент било сликата од малото девојче кое во рацете ја држела куклата со која секогаш си играла, таа слика ќе им остане врежана во меморијата засекогаш.

-Прво го фрли детето, а потоа стоеше на прозорецот неколку минути и викаше како се жените загрозени.Тогаш се фрли од прозорецот, а 10 мин подоцна видов чад како излегува од станот“ вели очевидец.

Според неофицијални извори еден од соседите ја молел да не скока.

Кога нејзиниот сопруг се вратил од работа затекнал страшна сцена, па поради силниот шок бил одведен на лекар.

Коронавирус