вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Регион

Тага до небо: Дете почина на својот 4-ти роденден, детали за трагедијата во Србија

Тага до небо: Дете почина на својот 4-ти роденден, детали за трагедијата во Србија

„Најубавиот ден во годината! Среќен 4 роденден, најубаво мајкино“! – напишала мајката не ни сонувајќи дека трагедијата ќе се случи истата вечер.

Мајката на момчето кое синоќа во Србија го усмртија ротвајлери, вчера на роденденот на момчето споделила нивна заедни фотографија и честитка.

Фотографијата била објавена неколку часа пред трагедијата, а голем број пријатели напишале честитки во коментар.

Инаку, 4-годишниот Д.Б. на неговиот роденден, во околу 20 часот во пределот на стомакот бил искасан од ротвајлери, мажјак и женка.

-Кучињата детето го нападнале во дворот на приватна куќа, а наводно станува збор за животни кои биле во сопственост на семејството на момчето – рекол извор.

Детето итно било пренесено за Нови Сад, но на пат до болница починало од последици од повредите, потврдил заменик јавен обвинител во Суботица, Бранислав Ранков кој го води случајот.

Коронавирус