вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 23
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Регион

Тачи: Руските пранкери и кај мене се обидоа, но не успеаја

Тачи: Руските пранкери и кај мене се обидоа, но не успеаја

Претседателот на Косово, Хашим Тачи денеска на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека пред неколку месеци и тој бил потенцијална мета на руските пранкери, но, како што вели, благодарение на владините служби, нивниот обид бил неуспешен.

-Не може да се разговара со некого без однапред да се знаат темите на разговор, колку ќе трае разговор и со кого точно ќе се зборува, рече Тачи изразувајќи благодарност до службите кошто навреме го откриле обидот.

Парламентарни избори 2020