вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Тачи прогласи Ден на жалост во Косово поради смртта на Џорџ Буш

Тачи прогласи Ден на жалост во Косово поради смртта на Џорџ Буш

Хашим Тачи среда ја прогласи за Ден на жалост во Косово поради смртта на поранешниот претседател на САД, Џорџ Буш Постариот.

Денот на жалост е прогласен „во знак на почитување кон неговиот придонес во слободата на Косово“, се наведува во соопштението објавено на сајтот на Тачи.

Во среда е Ден на жалост и во САД.

Коронавирус