петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Регион

Студот ја зема првата жртва во Србија

Студот ја зема првата жртва во Србија

Телото на починат маж било пронајдено во снег во селото Лачарак кај Сремска Митровица.

Утврдено е дека смртта настанала како последица од смрзнување.

Мажот е на возраст од околу 50 години. Тој починал во текот на ноќта, а неговото тело е пронајдено во снег во селото, јавува РТС.

Коронавирус