сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 45
home Регион

Страшна трагедија го потресе регионот: Четиригодишно дете загина откако врз него паднала капија од двор

Страшна трагедија го потресе регионот: Четиригодишно дете загина откако врз него паднала капија од двор

Четиригодишно дете починало во Ургентниот центар во Белград, откако над него паднала капија од двор.

На четиригодишното момче В.С. на улицата Кирил и Методиј во Смедерево, во вчера вечерта околу 18:20 му паднала капија од двор, најверојатно од куќата на соседите.

Детето се здобило со повреди поради кои подоцна во 21:30 починало во Ургентниот центар во Белград.

Коронавирус