понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 154
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Страшна сообраќајка кај Ниш: Четири лица загинаа, шестмина се повредени

Страшна сообраќајка кај Ниш: Четири лица загинаа, шестмина се повредени

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила на автопатот Белград-Ниш, според првичните информации на српските медиуми, животот го загубија четири лица, а шест се тешко повредени.

Во несреќата учествувале комбе и камион, а починатите лица биле патници во комбето.

Екипи на брза помош и на полицијата се на терен.