понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 84
home Регион

Страшна слика на Родос: На три различни плажи пронајдени тела на тројца мажи

Страшна слика на Родос: На три различни плажи пронајдени тела на тројца мажи

Во рок од 24 часа на грчкиот остров Родос на три одвоени плажи се пронајдени тројца мртви мажи.

Првото тело е пронајдено на плажа меѓу Афанту и Колубија во саботата, додека вчера е откриено второто тело на плажа во областа Глистра Афанту, а третото во Фалиракија.

Пристанишните власти покренаа истрага, а телата се упатени на судска медицина. Се претпоставува дека се работи за мигранти.

Коронавирус