вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 33
home Регион

Страшен пожар во регионот: Ги запалила поранешниот сопруг и невенчаната сопруга додека спиеле

Страшен пожар во регионот: Ги запалила поранешниот сопруг и невенчаната сопруга додека спиеле

Црногорската полиција  ја уапсила Сафија Муриќ од Рожаја поради сомнеж дека подметнала пожар во кој загинал нејзиниот поранешен сопруг и неговата невенчана сопруга.

Полицијата соопштила дека утринава таа со бензин ја полила просторијата во која спиеле двајцата и потоа предизвикала пожар и побегнала, но полицијата брзо ја уапсила.

Командирот на полицијата рекол дека пожарот избувнал утринава околу шест часоти ја зафатил дневната соба, па кога пожарникарите дошле и почнале да гасат ги затекнале телата а настраданите.

Коронавирус