сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 86
home Регион

Стивнува ситуацијата со корнавирусот во оваа наша соседна држава

Стивнува ситуацијата со корнавирусот во оваа наша соседна држава

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 1.056 луѓе, а како последица од овој вирус починале 20 пациенти.

Биле тестирани 11.920 луѓе.

На респиратор се приклучени 135 пациенти.

ЕУРО 2020

Македонија