вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Регион

Српскиот политичар во операциона сала, ова е смачканиот автомобил (ФОТО)

Српскиот политичар во операциона сала, ова е смачканиот автомобил (ФОТО)

Според последните информации возачот на потпретседателот на Парламентот на Србија и Потпретседателот на Парламентот, Ѓорѓе Миличевиќ после сообраќајката која ја доживеаја денеска, итно се превезени во Ургнетниот центар во Ваљево, каде и понатаму во тек е операцијата.

Миличевиќ во еден момент е изваден од операционата сала, па повторно е вратен поради внатрешно крварење, така што и понатаму е на операциона маса.

Покрај Миличевиќ, тешко повреден е и неговиот возач, Дејан Јаковлевиќ, кој исто така е опериран.

Коронавирус