петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 136
home Регион

Србите цела ноќ чекаат ред за тест за Ковид 19 за да одат во Црна Гора на море

Србите цела ноќ чекаат ред за тест за Ковид 19 за да одат во Црна Гора на море

И денеска огромни редици пред институтот ,,Торлак“ во Белград за тест за Ковид 19.

Како што известува РТС, формирани се километарски колони.

,,Од вчера во 20 часот сум тука. Морав да фатам ред за да се тестирам“-вели еден средовечен маж.

Поради долгите редици и времетраењето на чекање, многумина зеле столици, чадори и сонцобрани. Пред институтот се наредени цели семејства, со деца.