петок, 3. декември 2021. Вести денес: 132
home Регион

Србија: Уште еден заразен со коронавирус, вкупно 19

Србија: Уште еден заразен со коронавирус, вкупно 19

Во Србија е потврден уште еден случај на инфекција со новиот коронавирус, со што вкупниот број заразени е 19, соопшти утринава Министерството за здравство.

До денеска, во 8 часот, вкупно 160 лица се тестирани.

Од последниот извештај, во 20 часот синоќа до 8 часот утрово, биле тестирани примероци од девет лица, од кои едниот бил позитивен и осум негативни за новиот коронавирус.

Коронавирус