вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Регион

СРБИЈА СО НОВ ЦРН РЕКОРД: Близу 14.000 новозаразени, починале 19 лица

СРБИЈА СО НОВ ЦРН РЕКОРД: Близу 14.000 новозаразени, починале 19 лица

Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 13.753 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 19 лица.

Тестирани биле 33.163 лица. Со помош на респиратор дишат вкупно 96 пациенти.