понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 162
home Регион

Србија: Регистрирани 5.700 нови случаи, голем бројот на починати за едно деноноќие

Србија: Регистрирани 5.700 нови случаи, голем бројот на починати за едно деноноќие

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 5.700 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 51 пациент.

Тестирани се 15.784 лица, а на респиратор се приклучени 260 пациенти. Од почетокот на епидемијата, тестирани се 5.874.429, 1.010.868 биле позитивни, а 8.788 починале.

Локални избори 2021