вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Регион

Србија: Повторно петцифрена бројка на заразени, починале 26 лица

Србија: Повторно петцифрена бројка на заразени, починале 26 лица

Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани уште 12.877 новозаразени со коронавирус.

Од послецивите на вирусот починале 26 лица. Тестирани се 33.195 лица.

На респиратор се 85 пациенти, а хоспитализирани се 2.287 лица.

Коронавирус