понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 163
home Регион

СРБИЈА: Потврдени скоро 6.000 нови случаи, починале повеќе од 60 пациенти

СРБИЈА: Потврдени скоро 6.000 нови случаи, починале повеќе од 60 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 5.908 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 62 пациенти.

Тестирани биле 19.718 лица. На респиратор се приклучени 274 пациенти.

Од почетокот на епидемијата со коронавирусот во Србија се тестирани вкупно 6.179.407, позитивни биле 1.104.117 а починале 9.571.

Коронавирус