петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

Србија: Починаа 53 лица, регистрирани нови 2.180 случаи

Србија: Починаа 53 лица, регистрирани нови 2.180 случаи

Коронaвирусот во Србија е потврден кај 2.180 лица во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 53 пациенти.

Тестирани се 16.034 лица. На респиратор се приклучени 191 пациент.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.830.241, позитивни се 1.257.025, а починале 11.744.

Коронавирус