вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Регион

Србија: Нови 1.268 случаи на коронавирусот, починале 27 лица

Србија: Нови 1.268 случаи на коронавирусот, починале 27 лица

Коронавирусот во Србија е потврден кај 1.268 лица во последните 24 часа, а во исто време како последица на овој вирус починале 27 пациенти.

Тестирани се 14.808 лица. На респиратор се приклучени 103 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 7.107.851, позитивни се 1.286.025, а починале 12.488.

Коронавирус