петок, 24. септември 2021. Вести денес: 111
home Регион

Србија: Над 6.200 новозаразени, починале 27 лица

Србија: Над 6.200 новозаразени, починале 27 лица

Коронавирусот е потврден кај 6,249 луѓе во последните 24 часа во Србија, а во исто време, 27 пациенти починале како резултат на овој вирус.

Тестирани се 21.163 луѓе. На респиратор има 142 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, 5,262,447 се тестирани, 823,161 се позитивни, а 7,575 починале.

Коронавирус