вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Регион

Србија: Над 1.500 новозаразени, починале 38 пациенти

Србија: Над 1.500 новозаразени, починале 38 пациенти

Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 1.565 лица, а во исто време од овој вирус починале 38 пациенти.

178 пациенти дишат со помош на респиратор. Во болниците се хоспитализирани 3.449 пациенти.

За 24 часа биле тестирани 13.837 лица.

Коронавирус