недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Регион

Србија на 1.277 новозаразени има 20 починати пациенти како последица од коронавирусот!

Србија на 1.277 новозаразени има 20 починати пациенти како последица од коронавирусот!

Во последните 24 часа во Србија се тестирани 13.206 луѓе а потврдени се 1.277 нови случаи на коронавируст. 20 пациенти починале како последица од овој вирус.

Хоспитализирани се 3.901 луѓе, а на респиратор се приклучени 131 пациент.