понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Србија го продолжи полицискиот час во викендите

Србија го продолжи полицискиот час во викендите

Министерот за здравство на Србија Златибор Лончар, денеска по соопштувањето на бројките околу новозразени лица, истакна дека Владата донела одлука за продолжување на полицискиот час, во текот на викендот.

„Полицискиот час од викендот ќе почнува од 15 часот“, рече Лончар.

Инаку Македонија веќе го скрати полицискиот час во текот на викендот. Во Србија во последните денови полицискиот час за време на останатите денови трае од 17 до 05 часот.

Коронавирус