понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 263
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Регион

Србија донесе нови мерки, овие правила стапуваат на сила од утре

Србија донесе нови мерки, овие правила стапуваат на сила од утре

Србија воведува нови мерки во борбата против коронавирусот, а по новиот бран и зголемениот број на потврдени позитивни случаи.

Во Белград од утре ќе биде задолжително носењето маска во затворен простор, односно во автобусите, кафитериите, трговски центри…, а мерките строго ќе се контролираат.

Некои од воведени мерки ќе бидат задолжителни и за Нови Пазар, Врање и Крагујевац.

 

Парламентарни избори 2020