четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 105
home Регион

Србија денеска со 2.965 заразени има ист број на починати колку и Македонија со 766 новозаразени!

Србија денеска со 2.965 заразени има ист број на починати колку и Македонија со 766 новозаразени!

Коронавирусот денеска во Србија е потврден кај 2.965 лица во последните 24 часа, а во исто време, 32 пациенти починале како последица на оваа болест. Македонија денеска со 766 новозаразени има 31 пациент починат од овој вирус!

На апарати за дишење во Србија се ставени 219 пациенти.

Коронавирус