сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Регион

Србија: Близу 7.000 новозаразени, починаа 64 пациенти

Србија: Близу 7.000 новозаразени, починаа 64 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 6.948 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 64 пациенти.

Тестирани се 24.490 лица. На респиратор се приклучени 277 пациенти.

Вкупен број на регистрирани случаеви од почетокот на епидемијата во Србија е 1/118.905 од вкупно 6.230.395 тестирани.

Коронавирус