вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 120
home Регион

Советничка на Вучиќ: Здравјето на претседателот не беше во ред, откажани некои состаноци

Советничка на Вучиќ: Здравјето на претседателот не беше во ред, откажани некои состаноци

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ откажа некои службени обврски по совет од лекар, вели Сузана Васиљевиќ советник за медиумите на Вучиќ во емисијата Еуроњуз вечер.

-Здравјето на претседателот не беше во ред, а утре навечер пристигнува Урсула фон дер Лајен, а следниот ден сме во неа во Ниш. По тоа одиме во Дубаи и секојдневните проблеми на Косово, па мораше малку да запре. Така одлучивме, односно лекарите предложија малку да стопира и да направи пауза, вели Васиљевиќ.

На прашањето дали јавноста би требало да биде загрижена одговорила одрично.

-Се надевам дека се ќе биде во ред, бидејќи се работи за премор, изјавила советничката на Вучиќ.

 

Коронавирус