петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 189
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Регион

СОСЕДНА СРБИЈА РУШИ СЕКАКВИ РЕКОРДИ – денеска над 7 илјади новозаразени, бројката на починати е вртоглава

СОСЕДНА СРБИЈА РУШИ СЕКАКВИ РЕКОРДИ – денеска над 7 илјади новозаразени, бројката на починати е вртоглава

Според најновите информации во соседна Србија состојбата со епидемијата се влошува. Имено, денеска се регистрирани 7.232 нововзаразени со корона вирус, а починаа 38 пациенти.

Бројот на заболени кои се лечат во болница изнесува 4.837, додека 188 се на респиратор. Тестирани биле 25.014 лица.

Коронавирус