сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Сопственик нуди награда за било каква информација за крадецот од снимкава (ВИДЕО)

Сопственик нуди награда за било каква информација за крадецот од снимкава (ВИДЕО)

Полицијата во Томиславград на 3 април добила дојава дека фирма била ограбена во текот на ноќта и дека од неа е украден сефот со засега непозната сума на пари.

Сопственикот на компанијата објавил, во соработка со полицијата, снимка од надзорните камери кои снимиле лице за кое се претпоставува дека го украло сефот со непозната количина на пари од просториите на компанијата.

Од компанијата се нуди и парична награда за информација за лицето од снимката.

Коронавирус