сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Со солзи во очите, новинар раскажува за седумчлено семејство кое загина при земјотресот во Албанија (ВИДЕО)

Со солзи во очите, новинар раскажува за седумчлено семејство кое загина при земјотресот во Албанија (ВИДЕО)

Седум членови на семејство во Тумана загинаа за време на страотниот земјотрес, кој во раните утрински часови, поточно во 3.55 часот ја погоди Албанија.

Новинарот на Топ Чанел, не успеал да ги задржи солзите додека зборувал за двајца млади кои не успеале да преживеат.

Коронавирус