четврток, 23. март 2023. Вести денес: 74
home Регион

Со пластичен пиштол ограбила 6 бензиски пумпи и 6 киосци во Загреб

Со пластичен пиштол ограбила 6 бензиски пумпи и 6 киосци во Загреб

Маскирана загрепчанка со пластичен пиштол ограбила 12 бензински пумпи и киосци.

Полицијата се сомнева дека 33-годишна жена од Загреб во периодот од 2016 до октоври 2018 година извршила шест кражби на бензински пумпи и шест во киосци во Нов Загреб. Притоа таа успеала да украде пари и плен во вредност од над 38 илјади куни.

Полициската истрага утврдила дека таа маскирана со марама, очила и качулка влегувала во бензиските станици и киосците, кои ги ограбувала заканувајќи се со пластичен пиштол.

Парите што ги крадела ги трошела за секојдевни потреби.

loading...