вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 19
home Регион

Снег во август: Италија побели сред лето (ВИДЕО)

Снег во август: Италија побели сред лето (ВИДЕО)

Во Италија на планинскиот превој Стелвио во понеделникот вечерта паднал снег.

Стелвио се наоѓа во северна Италија, на граница со Швајцарија на висина на околу 2.757 метри , пренесува порталот Индекс.

На видео снимката објавена на социјалните мрежи јасно се гледа како паѓа снег и дека има снежна покривка на клупите и столиците во ова зимско одмаралиште.

Коронавирус