петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 191
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Регион

СИТУАЦИЈАТА ВО СОСЕДСТВОТО ПОВЕЌЕ ОД АЛАРМАНТНА: Над 8.000 новозаразени за еден ден, починале 45 лица!

СИТУАЦИЈАТА ВО СОСЕДСТВОТО ПОВЕЌЕ ОД АЛАРМАНТНА: Над 8.000 новозаразени за еден ден, починале 45 лица!

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 8.467 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 45 пациенти.

Се тестирале вкупно 26.292 лица. На респиратор се приклучени 251 пациент.

Коронавирус