четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 174
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Регион

Ситуацијата во соседството никако да се смири: Скоро 7.000 новозаразени, бројот на починати над 50

Ситуацијата во соседството никако да се смири: Скоро 7.000 новозаразени, бројот на починати над 50

Во последните 24 часа во Србија е потврден кај 6.930 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 53 пациенти.

Тестирани биле 23.660 лица. На респиратор се приклучени 269 пациенти.

Локални избори 2021