четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 163
home Регион

Ситуацијата во соседството не се смирува: Скоро 8.000 новозарaзени, 58 пациенти починале

Ситуацијата во соседството не се смирува: Скоро 8.000 новозарaзени, 58 пациенти починале

Во последните 24 часа во Србија коронавирусот е потврден кај 7.745 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 58 пациенти.

Тестирани биле 24.948 лица. На респиратор се приклучени 273 пациенти.

Вкупниот број на хоспитализирани е 6.708 лица.

Коронавирус