недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус.

Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија.

-Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Коронавирус