недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 48
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Регион

Силно невреме во регионот: Град со големина на голф топче уништи неколку автомобили (ВИДЕО)

Силно невреме во регионот: Град со големина на голф топче уништи неколку автомобили (ВИДЕО)

Силно невреме ја зафати Хрватска, посебно деловите Славонија и Далмација.

Не само што паѓало силен дожд, туку и град со големина на голф топчиња оштетил неколку автомобили.

Температурата паднала за 10 степени, а еве како изгледало: