вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 13
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Регион

Силно невреме погоди делови од БиХ

Силно невреме погоди делови од БиХ

Силно невреме вчера погоди делови од Босна и Херцеговина, а во Сараево два авиони не успеале да слетаат на аеродромот поради слаба видливост, по што биле пренасочени кон Загреб и Белград.

Излевање на водата од канализациите имало во повеќе улици, водата ги поплавила продавниците и угостителските објекти, но и подрумите на куќите.

Невреме проследено со силен дожд, град и грмотевици имало и во Бањалука.

Парламентарни избори 2020