вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Регион

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЧАЧАК: Тројца повредени, издадена е наредба за евакуација на граѓаните во околината на фабриката „Слобода“ (ВИДЕО)

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЧАЧАК: Тројца повредени, издадена е наредба за евакуација на граѓаните во околината на фабриката „Слобода“ (ВИДЕО)

Селна експлозија вечерва се случи во округот на фабриката „Слобода“ во Чачак. Почуствувани беа уште неколку последователни експлозии.

Наредено е евакуација на граѓаните во околината на фабриката, јавуваат српските медиуми.

Како што објави РТС, експлозијата се случила во кругот на фабриката „Слобода“. Неофицијално, експлодирале заостанати експлозивни направи.

После една силна детонација, која се почувствувала и воцентарот на Чачак, над фабриката се создал облак од чад во форма на печурка.

Тројца работници сетешко повредени и веднаш префрлени во општата болница во Чачак.

Коронавирус