среда, 12. мај 2021. Вести денес: 1
home Регион

Силна експлозија во центарот на Белград

Силна експлозија во центарот на Белград
илустрација

Во центарот на Белград утринава околу 2 часот е фрлена експлозивна направа на угостителски објект, јавуваат српските медиуми.

Според нивните извештаи, повредени лица нема во експлозијата која ја предизвикал непознат маж откако кон ресторанот ја фрлил бомбата.

Направена била значителна материјална штета на локалот кој во моментот не работел, а полицијата е излезена на лице место и врши увид.

Коронавирус