понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Регион

Силен земјотрес во Грција, потресот се почувствува и во Македонија

Силен земјотрес во Грција, потресот се почувствува и во Македонија

Силен земјотрес со силина од 5,1 степен во 9 часот и 12 минути ја погоди Грција, според податоците кои се објавени на веб странат „emsc.eu“.

Епицентарот на потресот 240 километри северозападно од Атина, а истиот се почувствува и во Македонија и Албанија.

Повеќе информации околу можни материјални штети или повредени очекуваме наскоро.