среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 189
home Регион

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Силен земјотрес е регистриран во Јонското море кај Закинтос синоќа.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 5.2 степени по Рихтер, а епицентарот бил на 76 километри од Закинтос.

Потресот бил на длабочина од 10 километри.

Коронавирус